Egida

Egida jest z pewnością miejscem wyjątkowym. Po 3 latach aktywności stwierdzam, że to najlepsze, co spotkało mnie w ostatnim czasie. Działają tu ambitni ludzie pełni zapału i energii. Czasem myślę, że mikrofony aż palą się w ich rękach. Każdy z nas przychodzi tu w konkretnym, własnym celu, jednak wszystkim Egidowcom przyświeca jeden, ten najważniejszy – podtrzymywanie ponad 40-letniej tradycji Egidy poprzez ciągły rozwój rozgłośni. Mogę śmiało powiedzieć, że nasze Radio uzależnia – wystarczy tylko na chwilę wejść do studia, by zakochać się w nim na długo… lub na zawsze”.

Redaktor naczelna Studenckiego Studia Radiowego „Egida” Klaudia Torebko

Studenckie Studio Radiowe „Egida” już od 43 lat nieprzerwanie daje studentom możliwość zmierzenia się z trudną sztuką dziennikarstwa radiowego, a tym którzy wolą pozostać przy słuchaniu, zapewnia najświeższe informacje z Uniwersytetu Śląskiego i regionu, dużą garść kultury oraz masę różnorodnej muzyki. To tutaj chrzest radiowy przeszli Kamil Durczok (TVN), Marek Czyż (TVP Info), Piotr Baron (Program Trzeci Polskiego Radia), Henryk Grzonka (Polskie Radio Katowice) oraz wielu innych dziennikarzy znanych z eteru i ekranu. W ramówce znajdziecie pobudzające do działania audycje poranne, pasmo popołudniowe, pasmo publicystyczne, Odsłuch Kulturalny, Listę Przebojów Radia Egida oraz wiele ciekawych audycji autorskich.

Egida

Egida to nie tylko radio. Uczestniczymy w wielu imprezach organizowanych przez Uniwersytet Śląski. Możecie nas zobaczyć na corocznym Festiwalu Nauki, pojawiamy się też na Juwenaliach Śląskich, a naszą własną inicjatywą jest akcja „Wyjdźcie z Garażu”, podczas której promujemy początkujące zespoły zarówno ze Śląska, jak i z całej Polski.

Obecnie Egidy można słuchać bezpośrednio z naszej strony internetowej www.egida.us.edu.pl. Mieszkańcy akademików Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach-Ligocie mają możliwość skorzystania z wewnętrznej sieci głośników, tzw. „kołchoźników”. Redakcję znajdziecie w Domu Studenta nr 1 w Osiedlu Akademickim UŚ przy ul. Studenckiej 15. Na naszej stronie internetowej znajdziecie informacje, w jaki sposób do nas dołączyć. Odsyłamy również do naszej strony na portalu Facebook www.facebook.com/radio.egida, gdzie również możecie być na bieżąco z naszymi ogłoszeniami. Tam też dzielimy się najświeższymi informacjami z Uniwersytetu Śląskiego, wieściami ze świata kultury i muzyki oraz organizujemy konkursy. Znajdziecie tu też zakładkę „Słuchaj nas”, dzięki której możecie nas słuchać bezpośrednio z portalu.

link